Plan Gospodarstwa


Plan gospodarstwa

1. Toleta- na razie toaleta jest na terenie gospodarstwa tylko jedna. Znajdziecie tutaj też przewijak dla niemowląt. Toaleta dla osób niepełnosprawnych jest w trakcie budowy.

2. Pracownia warsztatów to pomieszczenie, w którym odbywają się warsztaty edukacyjne. 

3. Poletka edukacyjne- niewielkie poletka z uprawami pokazowymi- w roku 2020 były to różne rodzaje zbóż oraz warzywa.

4. Sad- wieloowocowy młody póki co sad. Znajdziecie tu grusze, jabłonie, wiśnie, czereśnie, śliwy. Wśród odmian przeważają odmiany stare" krąselka, papierówka, malinówka.

5. Krąg ogniskowy- to tutaj popołudniami bije serce Zakątka. Jeśli to możliwe siadamy wspólnie z naszymi Gośćmi, ciepło ogniska zbliża ludzi, to najprzyjemniejsze chwile dnia.  Jeśli nie ma rezerwacji ognisko rozpalamy codziennie, każdy z gości wtedy może się przysiąść. 

6. Bar- food truck- w sezonie oferujemy prawdziwe domowe obiady oraz szybkie jedzenie, po za sezonem tylko fast food, ale na zamówienie co najmniej dzień wcześniej przygotujemy również domowy obiad. W sprzedaży mamy zimne i gorące napoje oraz piwo. 

Obok food trucka stoi namiot, gdzie można spokojnie zjeść posiłek. Jeśli przywieziecie swoje kanapki również możecie je zjeść przy stole pod namiotem, nie mamy nic przeciwko.

7. Tor pontonowy- bez wątpienia największa atrakcja gospodarstwa. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Pontony są jedno i dwuosobowe. Przy torze oprócz regulaminu korzystania jest instrukcja obrazkowa-nawet dzieci radzą sobie świetnie. Zalecamy, aby dzieci wciągały ponton pod górę -w miarę możliwości- same.

8. Piaskownica znajduje się pod lasem- co ważne latem bo duża jej część jest w cieniu. Z beczek płynie woda, różne zabawki umożliwiają wznoszenie piaskowych budowli.

9. Basen- na wysokości piaskownicy znajduje się basen. Głębokość wody sięga zaledwie ok 20cm, aby dzieci mogły chlapać się bezpiecznie, a rodzice mogli mieć chwilę wytchnienia. 

10. Hamakowisko czyli las z hamakami. Hamaki znajdują się przy basenie i przy piaskownicy.

11. Łąka kwietna- wrażenie robi niesamowite, niestety tylko od czerwca do sierpnia.

12. Piknikowisko- miejsce gdzie można zrobić swój własny piknik. Znajdziecie tu koce i coś na wzór stolików, a w pobliskim lesie coś do poczytania. 

13. Pole lawendowe- poletko z pachnącą lawendą. Z pachnących lawendowych kwiatów robimy olejki, woreczki zapachowe a w przyszłości również mydełka.

14. Książkowy Zagajnik czyli strefa relaksu: las, leżak i dobra książka, czegóż chcieć więcej? Książki są różnorodne, aby każdy miał szansę znaleźć lekturę dla siebie. 

15. Tyrolka - niemal 30metrowy zjazd na linie. Tyrolka jest pierwszym punktem z toru przeszkód jaki w przyszłości będzie w tym lesie, sukcesywnie będą dodawane kolejne elementy.

16. Kasa i sklepik- wracamy znów do początku planu: przed wejściem do gospodarstwa stoi budka, w której mieście się kasa a także sklepik z pamiątkami, przekąskami i napojami.

17. Ciuchcia Balbinka- zazwyczaj swój bieg zaczyna właśnie tuż przy wejściu, jedzie wzdłuż całego gospodarstwa i wraca do przystanku początkowego. Na terenie gospodarstwa  są przystanki, można wsiąść i wysiąść na dowolnym z nich.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza